AT97SC3204-H4M44-00
AT97SC3204-H4M44-00
536-AT97SC3204-H4M44-00
Interface - UARTs (Universal Asynchronous Receiver Transmitter)
In Stock : 999
Share
Please send RFQ, we will respond immediately.
Product Details
Purchasing and Inquiry
AT97SC3204-H4M44-00 Overview
With its outstanding performance, it makes a fantastic choice for Trusted Platform Module (TPM).This item can be found in package Tape & Reel (TR).With a processor of AVR cores, the device is powered.During work, the temperature should remain at -40°C~85°C.In terms of its program memory type, it is EEPROM.By using a 3.3V voltage supply, high efficiency is possible.Based on the AT97SC3204 base part number, it can be compared with other components.Application Specific Microcontroller is a member of the CryptoController? series of electrical components.
AT97SC3204-H4M44-00 Features
AT97SC3204-H4M44-00 Applications
There are a lot of Microchip Technology AT97SC3204-H4M44-00 Microcontroller applications.
- Ipad
- Toasters
- Scanners
- Answering machines
- Binding machines
- Microwave ovens
- Set-top boxes
- Television
- Fax machines
- Missile control
You can send an inquiry by email, or add the item to the RFQ list and submit it to us.
Tell us the model and quantity you need, our sales staff will reply the price in time.
Email for receiving inquiries: jindawei@hkjdwchip.com
Our sales will reply to your request by email within 24 hours.
The basic freight (for package ≤0.5kg or corresponding volume) depends on the time zone and country.
Currently, our products are shipped through DHL, FedEx, SF, and UPS.
FedEx International, 5-7 business days.
The following are some common countries' logistic time.
Payment Method
| The fee is charged according to the rule of PayPal. | |
Shipping
Package
AT97SC3204-H4M44-00
Hot Sales in Thermal
Parts with Similar Specs
The three parts on the right have similar specifications to Aavid.
ImagePart NameManufacturerHK JDW NOPackageStockDataSheet:Compare:
Microchip Technology536-KSZ8692PB400-BGA2-3 DaysAdd Compare
Microchip Technology536-RFPIC12F675F-I/SS20-SSOP (0.209, 5.30mm Width)2-3 DaysAdd Compare
Cypress Semiconductor Corp217-CY8C20236A-24LKXI16-UFQFN2-3 DaysAdd Compare
Microchip Technology536-KSZ8692PBI400-BGA2-3 DaysAdd Compare
Microchip Technology536-AT97SC3204T-X2A1B-1028-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)2-3 DaysAdd Compare
Cypress Semiconductor Corp217-CY7C64315-16LKXC16-UFQFN2-3 DaysAdd Compare
Cypress Semiconductor Corp217-CY8C20566A-24PVXI48-BSSOP (0.295, 7.50mm Width)2-3 DaysAdd Compare
Cypress Semiconductor Corp217-CY7C64215-56LTXI56-VFQFN Exposed Pad2-3 DaysAdd Compare
Cypress Semiconductor Corp217-CY8C20336A-24LQXIT24-UFQFN Exposed Pad2-3 DaysAdd Compare
Microchip Technology536-LX3302AQPW14-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)2-3 DaysAdd Compare
Cypress Semiconductor Corp217-CY8C20536A-24PVXI48-BSSOP (0.295, 7.50mm Width)2-3 DaysAdd Compare
Cypress Semiconductor Corp217-CY7C68013A-128AXC128-LQFP2-3 DaysAdd Compare
Microchip Technology536-MEC1701Q-C2-SZ144-WFBGA2-3 DaysAdd Compare
Cypress Semiconductor Corp217-CY7C64215-28PVXCT28-SSOP (0.209, 5.30mm Width)2-3 DaysAdd Compare