  • AT94S10AL-25BQI
AT94S10AL-25BQI
advertisement
Manufacturer No:
AT94S10AL-25BQI
HK JDW NO:
69-AT94S10AL-25BQI
Package:
LQFP
Datasheet:
Description:
3.3V V 1.45mm mm FPGAs 25MHz MHz LQFP 0.5mm mm 144
Quantity:
In Stock : 1630
Step5Bar-code shipping tag
AT94S10AL-25BQI
  • Package / Case
    LQFP
  • Number of Pins
    144
  • JESD-609 Code
    e0
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    144
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Subcategory
    Field Programmable Gate Arrays
  • Technology
    CMOS
  • Terminal Position
    QUAD
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    225
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Frequency
    25MHz
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    30
  • Pin Count
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    3.6V
  • Temperature Grade
    INDUSTRIAL
  • Interface
    I2C, UART
  • RAM Size
    35.2kB
  • Programmable Logic Type
    FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY
  • Number of Gates
    10000
  • Number of CLBs
    576
  • Length
    20mm
  • Height Seated (Max)
    1.45mm
  • Width
    20mm