  • AT93C56-10SI-2.7-T
AT93C56-10SI-2.7-T
advertisement
Manufacturer No:
AT93C56-10SI-2.7-T
HK JDW NO:
536-AT93C56-10SI-2.7-T
Package:
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Description:
Memory IC AT93C56
Step5Bar-code shipping tag
AT93C56-10SI-2.7-T
  • Package / Case
    8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Voltage - Supply
    2.7V~5.5V
  • Base Part Number
    AT93C56
  • Memory Size
    2Kb 256 x 8 128 x 16
  • Clock Frequency
    2MHz