  • AT91M55800A-33CI-T
AT91M55800A-33CI-T
advertisement
Manufacturer No:
AT91M55800A-33CI-T
HK JDW NO:
536-AT91M55800A-33CI-T
Package:
176-LFBGA
Description:
ROMless ARM7® 16/32-Bit Microcontroller AT91 Series AT91M55800A 176-LFBGA
Quantity:
In Stock : 5028
Step5Bar-code shipping tag
AT91M55800A-33CI-T
  • Package / Case
    176-LFBGA
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    AT91
  • Published
    2007
  • Part Status
    Obsolete
  • Base Part Number
    AT91M55800A
  • Number of I/O
    58
  • Speed
    33MHz
  • RAM Size
    8K x 8
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    2.7V~3.6V