  • AT90S2323-10PI
AT90S2323-10PI
advertisement
Manufacturer No:
AT90S2323-10PI
HK JDW NO:
536-AT90S2323-10PI
Package:
8-DIP (0.300, 7.62mm)
Datasheet:
AT90S2323-10PI
Description:
2KB 1K x 16 FLASH AVR 8-Bit Microcontroller AVR® 90S Series AT90S2323 8-DIP (0.300, 7.62mm)
Quantity:
In Stock : 14466
Step5Bar-code shipping tag
AT90S2323-10PI
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    8-DIP (0.300, 7.62mm)
  • Supplier Device Package
    8-PDIP
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tube
  • Series
    AVR® 90S
  • Published
    2001
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Base Part Number
    AT90S2323
  • Number of I/O
    3
  • Speed
    10MHz
  • RAM Size
    128 x 8
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    4V~6V