  • AT49LH004-33TC-T
AT49LH004-33TC-T
advertisement
Manufacturer No:
AT49LH004-33TC-T
Manufacturer:
Microchip Technology
HK JDW NO:
536-AT49LH004-33TC-T
Package:
40-TFSOP (0.724, 18.40mm Width)
Datasheet:
AT49LH004-33TC-T
Description:
Memory IC AT49LH004
Step5Bar-code shipping tag
AT49LH004-33TC-T
  • Package / Case
  • Supplier Device Package
    40-TSOP
  • Operating Temperature
    0°C~85°C TC
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    1997
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Technology
    FLASH
  • Voltage - Supply
    3V~3.6V
  • Base Part Number
    AT49LH004
  • Memory Size
    4Mb 512K x 8
  • Memory Type
    Non-Volatile
  • Clock Frequency
    33MHz