  • AT45D081-RC
AT45D081-RC
advertisement
Manufacturer No:
AT45D081-RC
HK JDW NO:
536-AT45D081-RC
Package:
28-SOIC (0.342, 8.69mm Width)
Datasheet:
AT45D081-RC
Description:
Memory IC AT45D081
Step5Bar-code shipping tag
AT45D081-RC
  • Package / Case
    28-SOIC (0.342, 8.69mm Width)
  • Supplier Device Package
    28-SOIC
  • Operating Temperature
    0°C~70°C TC
  • Packaging
    Tube
  • Published
    2000
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2 (1 Year)
  • Technology
    FLASH
  • Voltage - Supply
    4.5V~5.5V
  • Base Part Number
    AT45D081
  • Memory Size
    8Mb 264Bytes x 4096 pages
  • Memory Type
    Non-Volatile
  • Clock Frequency
    10MHz