  • AT25HP256W-10SC-2.7
AT25HP256W-10SC-2.7
advertisement
Manufacturer No:
AT25HP256W-10SC-2.7
Manufacturer:
Microchip Technology
HK JDW NO:
536-AT25HP256W-10SC-2.7
Package:
8-SOIC (0.209, 5.30mm Width)
Description:
Memory IC AT25HP256
Step5Bar-code shipping tag
AT25HP256W-10SC-2.7
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    8-SOIC (0.209, 5.30mm Width)
  • Supplier Device Package
    8-SOIC
  • Operating Temperature
    0°C~70°C TA
  • Packaging
    Tube
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Technology
    EEPROM
  • Voltage - Supply
    2.7V~5.5V
  • Base Part Number
    AT25HP256
  • Memory Size
    256Kb 32K x 8
  • Memory Type
    Non-Volatile
  • Clock Frequency
    10MHz