  • AT24C64AN-10SI-1.8
AT24C64AN-10SI-1.8
advertisement
Manufacturer No:
AT24C64AN-10SI-1.8
HK JDW NO:
536-AT24C64AN-10SI-1.8
Package:
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Description:
Memory IC AT24C64
Step5Bar-code shipping tag
AT24C64AN-10SI-1.8
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
  • Supplier Device Package
    8-SOIC
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Voltage - Supply
    1.8V~5.5V
  • Base Part Number
    AT24C64
  • Memory Size
    64Kb 8K x 8
  • Clock Frequency
    400kHz