  • AT24C512BN-SH25-T
AT24C512BN-SH25-T
advertisement
Manufacturer No:
AT24C512BN-SH25-T
HK JDW NO:
536-AT24C512BN-SH25-T
Package:
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Datasheet:
AT24C512BN-SH25-T
Description:
Memory IC AT24C512
Quantity:
In Stock : 14515
Step5Bar-code shipping tag
AT24C512BN-SH25-T
  • Package / Case
    8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
  • Supplier Device Package
    8-SOIC
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    1997
  • Voltage - Supply
    2.5V~5.5V
  • Base Part Number
    AT24C512
  • Memory Size
    512Kb 64K x 8
  • Clock Frequency
    1MHz