  • AT24C02A-10TU-2.7
AT24C02A-10TU-2.7
advertisement
Manufacturer No:
AT24C02A-10TU-2.7
HK JDW NO:
536-AT24C02A-10TU-2.7
Package:
8-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)
Datasheet:
AT24C02A-10TU-2.7
Description:
Memory IC AT24C02
Step5Bar-code shipping tag
AT24C02A-10TU-2.7
  • Package / Case
    8-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)
  • Supplier Device Package
    8-TSSOP
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Voltage - Supply
    2.7V~5.5V
  • Base Part Number
    AT24C02
  • Memory Size
    2Kb 256 x 8
  • Clock Frequency
    400kHz