  • AT24C01A-10PI-2.5
AT24C01A-10PI-2.5
advertisement
Manufacturer No:
AT24C01A-10PI-2.5
HK JDW NO:
536-AT24C01A-10PI-2.5
Package:
8-DIP (0.300, 7.62mm)
Datasheet:
AT24C01A-10PI-2.5
Description:
Memory IC AT24C01
Step5Bar-code shipping tag
AT24C01A-10PI-2.5
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    8-DIP (0.300, 7.62mm)
  • Supplier Device Package
    8-PDIP
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Voltage - Supply
    2.5V~5.5V
  • Base Part Number
    AT24C01
  • Memory Size
    1Kb 128 x 8
  • Clock Frequency
    400kHz