  • AT0805DRE0724KL
AT0805DRE0724KL
advertisement
Manufacturer No:
AT0805DRE0724KL
HK JDW NO:
898-AT0805DRE0724KL
Datasheet:
AT0805DRE0724KL
Description:
AT Series, Thin Film, 24kOhm, 0.125W 1/8W, ±0.5%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
AT0805DRE0724KL
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    24kOhm
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Max Power Dissipation
    125mW
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm