  • AT0402BRD071K54L
AT0402BRD071K54L
advertisement
Manufacturer No:
AT0402BRD071K54L
Manufacturer:
Yageo
HK JDW NO:
898-AT0402BRD071K54L
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
AT0402BRD071K54L
Description:
AT Series, Thin Film, 1.54kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
AT0402BRD071K54L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    24 Weeks
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    AT
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Feature
    Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    1.54kOhm
  • Composition
    Thin Film
  • Power (Watts)
    0.063W 1/16W
  • Max Power Dissipation
    63mW
  • Height
    355.6μm
  • Height Seated (Max)
    0.014 0.35mm