  • AT-7.994MDII-T
AT-7.994MDII-T
advertisement
Manufacturer No:
AT-7.994MDII-T
Manufacturer:
TXC Corporation
HK JDW NO:
832-AT-7.994MDII-T
Package:
HC-49/US
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
AT-7.994MDII-T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    HC-49/US
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    AT
  • Size / Dimension
    0.449Lx0.189W 11.40mmx4.80mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    MHz Crystal
  • Frequency
    7.994MHz
  • Frequency Stability
    ±20ppm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    120Ohm
  • Load Capacitance
    16pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Height
    4.0894mm
  • Height Seated (Max)
    0.161 4.10mm