  • AT-20.500MAGQ-T
AT-20.500MAGQ-T
advertisement
Manufacturer No:
AT-20.500MAGQ-T
Manufacturer:
TXC Corporation
HK JDW NO:
832-AT-20.500MAGQ-T
Package:
HC-49/US
Datasheet:
AT-20.500MAGQ-T
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
AT-20.500MAGQ-T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    HC-49/US
  • Number of Pins
    2
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    AT
  • Size / Dimension
    0.449Lx0.189W 11.40mmx4.80mm
  • Tolerance
    0.003%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    MHz Crystal
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Frequency
    20.5MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    50Ohms
  • Load Capacitance
    10pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Frequency Tolerance
    ±30ppm
  • Height
    4.0894mm
  • Height Seated (Max)
    0.161 4.10mm
  • Length
    11.4046mm
  • Width
    4.8006mm