  • ASVMPC-76.800MHZ-LR-T
ASVMPC-76.800MHZ-LR-T
advertisement
Manufacturer No:
ASVMPC-76.800MHZ-LR-T
HK JDW NO:
5-ASVMPC-76.800MHZ-LR-T
Package:
6-SMD, No Lead Exposed Pad
Description:
MEMS OSC XO 76.8000MHZ CMOS SMD
Step5Bar-code shipping tag
ASVMPC-76.800MHZ-LR-T
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mount
  • Package / Case
    6-SMD, No Lead Exposed Pad
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Series
    ASVMP, Pure Silicon™
  • Size / Dimension
    0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    6
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    XO (Standard)
  • Subcategory
    XO, Clock
  • Voltage - Supply
    2.25V~3.6V
  • Frequency
    76.8MHz
  • Frequency Stability
    25 ppm
  • Output
    CMOS
  • Base Resonator
    MEMS
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Operating Frequency
    76.8MHz
  • Operating Supply Voltage
    3.6V
  • Power Supplies
    2.5/3.3V
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    22mA
  • Max Supply Current
    35mA
  • Height
    889μm
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.90mm