  • ASV-50.000MHZ-E-T
ASV-50.000MHZ-E-T
advertisement
Manufacturer No:
ASV-50.000MHZ-E-T
Manufacturer:
Abracon LLC
HK JDW NO:
5-ASV-50.000MHZ-E-T
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
ASV-50.000MHZ-E-T
Description:
OSC XO 50.000MHZ HCMOS SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ASV-50.000MHZ-E-T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Frequency Stability
    ±100ppm
  • Output
    HCMOS
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    Crystal
  • Current - Supply (Max)
    30mA
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    10μA
  • Max Supply Voltage
    3.63V
  • Min Supply Voltage
    2.97V
  • Load Capacitance
    15pF
  • Max Supply Current
    30mA
  • Height
    1.8034mm
  • Height Seated (Max)
    0.071 1.80mm
  • Length
    7mm
  • Width
    5.08mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Number of Pins
    4
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    ASV
  • Size / Dimension
    0.276Lx0.200W 7.00mmx5.08mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    XO (Standard)
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Depth
    5.08mm
  • Frequency
    50MHz