  • ASV-3.6864MHZ-EC-T
ASV-3.6864MHZ-EC-T
advertisement
Manufacturer No:
ASV-3.6864MHZ-EC-T
Manufacturer:
Abracon LLC
HK JDW NO:
5-ASV-3.6864MHZ-EC-T
Package:
4-SMD, No Lead
Description:
XTAL OSC XO 3.6864MHZ HCMOS SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ASV-3.6864MHZ-EC-T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    ASV
  • Size / Dimension
    0.276Lx0.200W 7.00mmx5.08mm
  • Part Status
    Active
  • Type
    XO (Standard)
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Frequency
    3.6864MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Output
    HCMOS
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    Crystal
  • Current - Supply (Max)
    10mA
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    10μA
  • Height Seated (Max)
    0.071 1.80mm