  • ASV-106.250MHZ-EC-T
ASV-106.250MHZ-EC-T
advertisement
Manufacturer No:
ASV-106.250MHZ-EC-T
Manufacturer:
Abracon LLC
HK JDW NO:
5-ASV-106.250MHZ-EC-T
Package:
4-SMD, No Lead
Description:
XTAL OSC XO 106.2500MHZ HCMOS
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ASV-106.250MHZ-EC-T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Height Seated (Max)
    0.071 1.80mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Number of Pins
    4
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    ASV
  • Size / Dimension
    0.276Lx0.200W 7.00mmx5.08mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    XO (Standard)
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Frequency
    106.25MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Output
    HCMOS
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    Crystal
  • Current - Supply (Max)
    50mA
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    10μA
  • Load Capacitance
    30pF
  • Frequency Tolerance
    0.01%