  • ASTMLPV-27.000MHZ-LJ-E-T
ASTMLPV-27.000MHZ-LJ-E-T
advertisement
Manufacturer No:
ASTMLPV-27.000MHZ-LJ-E-T
HK JDW NO:
5-ASTMLPV-27.000MHZ-LJ-E-T
Package:
4-SMD, No Lead
Description:
MEMS OSC XO 27.0000MHZ LVCMOS
Step5Bar-code shipping tag
ASTMLPV-27.000MHZ-LJ-E-T
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
  • Voltage - Supply
    2.25V~3.63V
  • Frequency
    27MHz
  • Frequency Stability
    ±20ppm
  • Output
    LVCMOS
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    MEMS
  • Physical Dimension
    7.0mm x 5.0mm x 0.9mm
  • Operating Frequency
    27MHz
  • Rise Time-Max
    2ns
  • Fall Time-Max
    2ns
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    4.2mA
  • Max Supply Current
    7.5mA
  • Height
    990.6μm
  • Height Seated (Max)
    0.039 1.00mm