  • ASTMHTA-10.000MHZ-XC-E-T3
ASTMHTA-10.000MHZ-XC-E-T3
advertisement
Manufacturer No:
ASTMHTA-10.000MHZ-XC-E-T3
Manufacturer:
Abracon LLC
HK JDW NO:
5-ASTMHTA-10.000MHZ-XC-E-T3
Package:
4-SMD, No Lead
Description:
MEMS OSC XO 10.0000MHZ LVCMOS
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ASTMHTA-10.000MHZ-XC-E-T3
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    ASTMHT
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    XO (Standard)
  • Terminal Finish
    Nickel/Palladium/Gold (Ni/Pd/Au)
  • Voltage - Supply
    2.25V~3.63V
  • Frequency
    10MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Output
    LVCMOS
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    MEMS
  • Physical Dimension
    2.0mm x 1.6mm x 0.75mm
  • Operating Frequency
    10MHz
  • Rise Time-Max
    3ns
  • Fall Time-Max
    3ns
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Height
    787.4μm
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm