  • AST3TQ-10.000MHZ-2
AST3TQ-10.000MHZ-2
advertisement
Manufacturer No:
AST3TQ-10.000MHZ-2
Manufacturer:
Abracon LLC
HK JDW NO:
5-AST3TQ-10.000MHZ-2
Package:
4-SMD, No Lead
Description:
XTAL OSC TCXO 10.0000MHZ LVCMOS
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
AST3TQ-10.000MHZ-2
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -50°C~90°C
  • Packaging
    Strip
  • Series
    AST3TQ
  • Size / Dimension
    0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Type
    TCXO
  • Max Operating Temperature
    90°C
  • Min Operating Temperature
    -50°C
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Frequency
    10MHz
  • Frequency Stability
    ±280ppb
  • Output
    LVCMOS
  • Base Resonator
    Crystal
  • Current - Supply (Max)
    7mA
  • Max Supply Current
    7mA
  • Height
    2.0066mm
  • Height Seated (Max)
    0.079 2.00mm
  • Length
    7.0104mm
  • Width
    5.0038mm