  • ASRM1JA820K
ASRM1JA820K
advertisement
Manufacturer No:
ASRM1JA820K
HK JDW NO:
762-ASRM1JA820K
Package:
Axial
Datasheet:
ASRM1JA820K
Description:
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 820kOhm, 1W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
ASRM1JA820K
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mount
    Axial, Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    ASRM
  • Size / Dimension
    0.157Diax0.433L 4.00mmx11.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e2
  • Feature
    Flame Retardant Coating, Pulse Withstanding, Safety
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    0/ -1800ppm/°C
  • Resistance
    820kOhm
  • Terminal Finish
    Tin/Copper (Sn/Cu)
  • Composition
    Metal Film
  • Power (Watts)
    1W
  • Additional Feature
    IEC60065, FLAME PROOF
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Construction
    Tubular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Reference Standard
    IEC60115-1
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Working Voltage
    4000V
  • Lead Diameter
    0.8 mm