  • ASR-11-50A:4-20MA
ASR-11-50A:4-20MA
advertisement
Manufacturer No:
ASR-11-50A:4-20MA
HK JDW NO:
22-ASR-11-50A:4-20MA
Description:
11" COIL 50A:4-20MA 3PH INTEGRTR
Step5Bar-code shipping tag
ASR-11-50A:4-20MA
  • Operating Temperature
    -20°C ~ 80°C
  • Voltage - Supply
    8V ~ 35V
  • Frequency
    40Hz ~ 3kHz
  • Output
    Ratiometric, 4mA ~ 20mA
  • Accuracy
    ±1%
  • Current - Sensing
    50A