  • ASR-11-1200A:4-20MA
ASR-11-1200A:4-20MA
advertisement
Manufacturer No:
ASR-11-1200A:4-20MA
Manufacturer:
Aim Dynamics
HK JDW NO:
22-ASR-11-1200A:4-20MA
Package:
Datasheet:
Description:
11" COIL 1200A:4-20MA 3PH INTGRT
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ASR-11-1200A:4-20MA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
  • Mfr
    Aim Dynamics
  • Operating Temperature
    -20°C ~ 80°C
  • Series
    ASR-400MV
  • Voltage - Supply
    8V ~ 35V
  • Frequency
    40Hz ~ 3kHz
  • Output
    Ratiometric, 4mA ~ 20mA
  • Number of Channels
    3
  • Accuracy
    ±1%
  • Sensor Type
    Rogowski Coil
  • For Measuring
    AC
  • Current - Sensing
    1200A