  • ASPIAIG-S6055-101M-T
ASPIAIG-S6055-101M-T
advertisement
Manufacturer No:
ASPIAIG-S6055-101M-T
HK JDW NO:
5-ASPIAIG-S6055-101M-T
Package:
Nonstandard
Description:
Quantity:
In Stock : 2625
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
ASPIAIG-S6055-101M-T
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Material - Core
    Nickel Zinc Ferrite (NiZn)
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Published
    2016
  • Series
    ASPIAIG-S6055
  • Size / Dimension
    0.236Lx0.236W 6.00mmx6.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    1.1A
  • Shielding
    Shielded
  • Inductance
    100μH
  • DC Resistance (DCR)
    434mOhm
  • Frequency - Self Resonant
    4.2MHz
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    1.1A
  • Inductance Tolerance
    20%
  • Height Seated (Max)
    0.224 5.70mm