  • ASPIAIG-H6530-100M-T
ASPIAIG-H6530-100M-T
advertisement
Manufacturer No:
ASPIAIG-H6530-100M-T
Manufacturer:
Abracon LLC
HK JDW NO:
5-ASPIAIG-H6530-100M-T
Package:
Nonstandard
Description:
Quantity:
In Stock : 14283
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ASPIAIG-H6530-100M-T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Material - Core
    Metal
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2016
  • Series
    ASPIAIG-H6530
  • Size / Dimension
    0.280Lx0.256W 7.10mmx6.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Last Time Buy
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    4.2A
  • Shielding
    Shielded
  • Inductance
    10μH
  • DC Resistance (DCR)
    77.4mOhm
  • Frequency - Self Resonant
    12MHz
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    4.45A
  • Inductance Tolerance
    20%
  • Height Seated (Max)
    0.126 3.20mm