  • ASPI-7318-6R8M-T
ASPI-7318-6R8M-T
advertisement
Manufacturer No:
ASPI-7318-6R8M-T
HK JDW NO:
5-ASPI-7318-6R8M-T
Datasheet:
ASPI-7318-6R8M-T
Description:
Inductor Power Shielded Wirewound 6.8uH 20% 200KHz 4.5A 60mOhm DCR T/R
Step5Bar-code shipping tag
ASPI-7318-6R8M-T
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2012
  • Series
    ASPI-7318
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.268W 7.30mmx6.80mm
  • Tolerance
    ±20%
    Wirewound
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    4.5A
  • Shielding
    Shielded
  • Depth
    6.8mm
  • Current Rating
    4.5A
  • Inductance
    6.8μH
  • Test Frequency
    200kHz
  • DC Resistance (DCR)
    60mOhm Max
  • Max DC Current
    7A
  • Inductance Frequency - Test
    200kHz
  • Current - Saturation
    7A
  • Height
    3mm
  • Height Seated (Max)
    0.118 3.00mm
  • Length
    7.2898mm
  • Width
    6.8072mm