  • ASPI-4020S-101M-T
ASPI-4020S-101M-T
advertisement
Manufacturer No:
ASPI-4020S-101M-T
Manufacturer:
Abracon LLC
HK JDW NO:
5-ASPI-4020S-101M-T
Package:
Nonstandard
Datasheet:
ASPI-4020S-101M-T
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ASPI-4020S-101M-T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2009
  • Series
    ASPI-4020S
  • Size / Dimension
    0.157Lx0.157W 4.00mmx4.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    Wirewound
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Composition
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    310mA
  • Shielding
    Shielded
  • Current Rating
    310mA
  • Inductance
    100μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    1.55Ohm
  • Max DC Current
    480mA
  • Frequency - Self Resonant
    6.3MHz
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    480mA
  • Height
    2mm
  • Height Seated (Max)
    0.079 2.00mm
  • Length
    3.9878mm
  • Width
    3.9878mm