  • ASPI-3012S-101M-T
ASPI-3012S-101M-T
advertisement
Manufacturer No:
ASPI-3012S-101M-T
HK JDW NO:
5-ASPI-3012S-101M-T
Package:
Nonstandard
Datasheet:
ASPI-3012S-101M-T
Description:
Quantity:
In Stock : 7123
Step5Bar-code shipping tag
ASPI-3012S-101M-T
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mount
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Series
    ASPI-3012S
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    0.118Lx0.118W 3.00mmx3.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    Wirewound
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Composition
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    250mA
  • Shielding
    Shielded
  • Current Rating
    250mA
  • Inductance
    100μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    2.86Ohm
  • Max DC Current
    210mA
  • Frequency - Self Resonant
    12MHz
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    210mA
  • Height
    1.2mm
  • Height Seated (Max)
    0.055 1.40mm
  • Length
    2.9972mm
  • Width
    3mm