  • ASPI-2010HC-2R2M-T
ASPI-2010HC-2R2M-T
advertisement
Manufacturer No:
ASPI-2010HC-2R2M-T
Manufacturer:
Abracon LLC
HK JDW NO:
5-ASPI-2010HC-2R2M-T
Package:
0806 (2016 Metric)
Description:
Quantity:
In Stock : 11192
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ASPI-2010HC-2R2M-T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0806 (2016 Metric)
  • Supplier Device Package
  • Material - Core
    Iron
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    ASPI-2010HC
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Wirewound
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Composition
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    1.45A
  • Shielding
    Shielded
  • Current Rating
    1.45A
  • Case Code (Metric)
    2016
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    2.2μH
  • Test Frequency
    1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    170mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    39MHz
  • Inductance Frequency - Test
    1MHz
  • Current - Saturation
    1.9A
  • Height Seated (Max)
    0.039 1.00mm
  • Length
    2.0066mm
  • Width
    1.6002mm