  • ASPI-1367-5R6M-T
ASPI-1367-5R6M-T
advertisement
Manufacturer No:
ASPI-1367-5R6M-T
HK JDW NO:
5-ASPI-1367-5R6M-T
Package:
Nonstandard
Datasheet:
ASPI-1367-5R6M-T
Description:
FIXED IND 5.6UH 12A 11.5 MOHM
Step5Bar-code shipping tag
ASPI-1367-5R6M-T
    Wirewound
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Composition
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    12A
  • Shielding
    Shielded
  • Depth
    12.9mm
  • Current Rating
    12A
  • Inductance
    5.6μH
  • Test Frequency
    200kHz
  • DC Resistance (DCR)
    11.5mOhm Max
  • Max DC Current
    12A
  • Inductance Frequency - Test
    200kHz
  • Current - Saturation
    24A
  • Height
    6.7mm
  • Height Seated (Max)
    0.264 6.70mm
  • Length
    13.9954mm
  • Width
    12.9mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mount
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Published
    2009
  • Series
    ASPI-1367
  • Size / Dimension
    0.551Lx0.508W 14.00mmx12.90mm
  • Tolerance
    ±20%