  • ASPI-0612FS-4R7M-T
ASPI-0612FS-4R7M-T
advertisement
Manufacturer No:
ASPI-0612FS-4R7M-T
HK JDW NO:
5-ASPI-0612FS-4R7M-T
Step5Bar-code shipping tag
ASPI-0612FS-4R7M-T
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2009
  • Series
    ASPI-0612FS
  • Size / Dimension
    0.236Lx0.236W 6.00mmx6.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Type
    Wirewound
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Current Rating
    1.55A
  • Inductance
    4.7μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    163mOhm Max
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    1.6A
  • Case/Size Code
    6060-12M
  • Rated Current-Max
    1.4A
  • Height Seated (Max)
    0.047 1.20mm