  • ASPI-0530LR-3R3M-T2
ASPI-0530LR-3R3M-T2
advertisement
Manufacturer No:
ASPI-0530LR-3R3M-T2
HK JDW NO:
5-ASPI-0530LR-3R3M-T2
Package:
Nonstandard
Description:
Quantity:
In Stock : 7013
Step5Bar-code shipping tag
ASPI-0530LR-3R3M-T2
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    ASPI-0530LR
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.220Lx0.205W 5.60mmx5.20mm
  • Tolerance
    ±20%
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    Molded
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    6.5A
  • Shielding
    Shielded
  • Current Rating
    6.5A
  • Inductance
    3.3μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    36mOhm Max
  • Max DC Current
    5A
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    5A
  • Height
    3mm
  • Height Seated (Max)
    0.118 3.00mm
  • Length
    5.588mm
  • Width
    5.2mm