  • ASPI-0428S-6R8M-T
ASPI-0428S-6R8M-T
advertisement
Manufacturer No:
ASPI-0428S-6R8M-T
Manufacturer:
Abracon LLC
HK JDW NO:
5-ASPI-0428S-6R8M-T
Package:
Nonstandard
Datasheet:
ASPI-0428S-6R8M-T
Description:
FIXED IND 6.8UH 1.12A 108.9 MOHM
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ASPI-0428S-6R8M-T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2009
  • Series
    ASPI-0428S
  • Size / Dimension
    0.185Lx0.185W 4.70mmx4.70mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • HTS Code
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Current Rating
    1.12A
  • Inductance
    6.8μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    108.9mOhm Max
  • Max DC Current
    1.12A
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Case/Size Code
    1919
  • Height
    3mm
  • Height Seated (Max)
    0.118 3.00mm