  • ASPI-0418S-100M-T3
ASPI-0418S-100M-T3
advertisement
Manufacturer No:
ASPI-0418S-100M-T3
Manufacturer:
Abracon LLC
HK JDW NO:
5-ASPI-0418S-100M-T3
Package:
Nonstandard
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ASPI-0418S-100M-T3
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -25°C~100°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    ASPI-0418S
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    0.165Lx0.165W 4.20mmx4.20mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • HTS Code
  • Shielding
    Shielded
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    1A
  • Inductance
    10μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    176mOhm Max
  • Max DC Current
    1A
  • Current - Saturation
    850mA
  • Height
    1.8034mm
  • Height Seated (Max)
    0.071 1.80mm