  • ASPI-0403-390K-T
ASPI-0403-390K-T
advertisement
Manufacturer No:
ASPI-0403-390K-T
HK JDW NO:
5-ASPI-0403-390K-T
Package:
Nonstandard
Datasheet:
ASPI-0403-390K-T
Step5Bar-code shipping tag
ASPI-0403-390K-T
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    ONE SURFACE
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Series
    ASPI-0403
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.157W 4.50mmx4.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Chip
  • Current Rating
    520mA
  • Inductance
    39μH
  • Test Frequency
    2.52MHz
  • DC Resistance (DCR)
    587mOhm Max
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductance Frequency - Test
    2.52MHz
  • Case/Size Code
    1816
  • Rated Current-Max
    0.52A
  • Height Seated (Max)
    0.138 3.50mm