  • ASPI-0315FS-4R7M-T2
ASPI-0315FS-4R7M-T2
advertisement
Manufacturer No:
ASPI-0315FS-4R7M-T2
HK JDW NO:
5-ASPI-0315FS-4R7M-T2
Package:
Nonstandard
Description:
Quantity:
In Stock : 40000
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
ASPI-0315FS-4R7M-T2
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    1.2A
  • Inductance Tolerance
    20%
  • Height
    1.4986mm
  • Height Seated (Max)
    0.059 1.50mm
  • Length
    2.9972mm
  • Width
    2.9972mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
    Nonstandard
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -25°C~120°C
  • Series
    ASPI-0315FS
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    0.118Lx0.118W 3.00mmx3.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    Wirewound
  • Max Operating Temperature
    120°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Current Rating (Amps)
    1.6A
  • Shielding
    Shielded
  • Current Rating
    1.1A
  • Inductance
    4.7μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    100mOhm
  • Max DC Current
    1.6A