  • ASPI-0312FSSA-3R3M-T4
ASPI-0312FSSA-3R3M-T4
advertisement
Manufacturer No:
ASPI-0312FSSA-3R3M-T4
Manufacturer:
Abracon LLC
HK JDW NO:
5-ASPI-0312FSSA-3R3M-T4
Package:
Nonstandard
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ASPI-0312FSSA-3R3M-T4
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Nickel Zinc Ferrite (NiZn)
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -30°C~100°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    ASPI-0312FSSA
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    0.118Lx0.118W 3.00mmx3.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    1.1A
  • Inductance
    3.3μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    100mOhm
  • Max DC Current
    1.2A
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Current - Saturation
    1.2A
  • Case/Size Code
    3030-12M
  • Height
    1.2mm
  • Height Seated (Max)
    0.047 1.20mm