  • ASP0250404
ASP0250404
advertisement
Manufacturer No:
ASP0250404
Manufacturer:
METZ CONNECT USA Inc.
HK JDW NO:
526-ASP0250404
Package:
Datasheet:
Description:
Bulk 0.197 5.00mm Gray 1 Levels Free Hanging (In-Line) Plug for Unshrouded Header Polyamide (PA46), Nylon 4/6 Tin Copper Alloy
Quantity:
In Stock : 13290
Step5Bar-code shipping tag
ASP0250404
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Contact Material
    Copper Alloy
  • Mounting Type
    Free Hanging (In-Line)
  • Housing Material
    Polyamide (PA46), Nylon 4/6
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Feature
    Lever Actuated
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Plug for Unshrouded Header
  • Number of Positions
    4
  • Color
    Gray
  • Gender
    Female
  • Voltage - Rated
    250V
  • Option
    GENERAL PURPOSE
  • Pitch
    0.197 5.00mm
  • Ingress Protection
    IP20
  • Insulation Height
    0.543 13.80mm
  • Current Rating
    10A
  • Termination Style
    Screwless - Spring Cage, Tension Clamp
  • Number of Levels
    1
  • Wire/Cable Gauge
    28 AWG
  • Contact Mating Finish
    Tin
  • Voltage - UL
    300V
  • Wire Gauge or Range - AWG
    16-28 AWG
  • Current - UL
    8A