  • ASMPH-1008-1R5M-T
ASMPH-1008-1R5M-T
advertisement
Manufacturer No:
ASMPH-1008-1R5M-T
Manufacturer:
Abracon LLC
HK JDW NO:
5-ASMPH-1008-1R5M-T
Package:
1008 (2520 Metric)
Datasheet:
ASMPH-1008-1R5M-T
Description:
Quantity:
In Stock : 4016
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
ASMPH-1008-1R5M-T
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mount
  • Package / Case
    1008 (2520 Metric)
  • Supplier Device Package
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Series
    ASMPH-1008
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    Multilayer
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Current Rating (Amps)
    1.5A
  • Shielding
    Shielded
  • Current Rating
    1.5A
  • Case Code (Metric)
    2520
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    1.5μH
  • Test Frequency
    1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    70mOhm
  • Max DC Current
    1.2A
  • Frequency - Self Resonant
    65MHz
  • Inductance Frequency - Test
    1MHz
  • Current - Saturation
    1.2A
  • Height
    900μm
  • Height Seated (Max)
    0.039 1.00mm
  • Length
    2.4892mm
  • Width
    2.0066mm