  • ASFLMPC-16.384MHZ-T3
ASFLMPC-16.384MHZ-T3
advertisement
Manufacturer No:
ASFLMPC-16.384MHZ-T3
HK JDW NO:
5-ASFLMPC-16.384MHZ-T3
Package:
6-SMD, No Lead
Description:
MEMS OSC XO 16.3840MHZ CMOS SMD
Step5Bar-code shipping tag
ASFLMPC-16.384MHZ-T3
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Package / Case
    6-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    ASFLMP, Pure Silicon™
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
  • JESD-609 Code
    e4
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    6
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    XO (Standard)
  • Terminal Finish
    Nickel/Palladium/Gold (Ni/Pd/Au)
  • Subcategory
    XO, Clock
  • Voltage - Supply
    2.25V~3.6V
  • Frequency
    16.384MHz
  • Frequency Stability
    50 ppm
  • Output
    CMOS
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    MEMS
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Operating Frequency
    16.384MHz
  • Operating Supply Voltage
    3.6V
  • Power Supplies
    2.5/3.3V
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    22mA
  • Max Supply Current
    35mA
  • Height
    889μm
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.90mm