  • ASFL1-32.768MHZ-EK-T
ASFL1-32.768MHZ-EK-T
advertisement
Manufacturer No:
ASFL1-32.768MHZ-EK-T
Manufacturer:
Abracon LLC
HK JDW NO:
5-ASFL1-32.768MHZ-EK-T
Package:
4-SMD, No Lead
Description:
Standard Clock Oscillators 32.768MHz 3.3V
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ASFL1-32.768MHZ-EK-T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Load Capacitance
    15pF
  • Max Supply Current
    45mA
  • Height
    1.2954mm
  • Height Seated (Max)
    0.051 1.30mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Number of Pins
    4
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    ASFL1
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    4
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    XO (Standard)
  • Subcategory
    Other Oscillators
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Frequency
    32.768MHz
  • Frequency Stability
    ±30ppm
  • Output
    HCMOS, TTL
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    Crystal
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Operating Frequency
    32.768MHz
  • Operating Supply Voltage
    3.3V