  • ASEMPC-70.000MHZ-LR-T
ASEMPC-70.000MHZ-LR-T
advertisement
Manufacturer No:
ASEMPC-70.000MHZ-LR-T
HK JDW NO:
5-ASEMPC-70.000MHZ-LR-T
Description:
MEMS OSC XO 70.0000MHZ CMOS SMD
Step5Bar-code shipping tag
ASEMPC-70.000MHZ-LR-T
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Voltage - Supply
    2.25V~3.6V
  • Frequency
    70MHz
  • Frequency Stability
    ±25ppm
  • Operating Frequency
    70MHz
  • Operating Supply Voltage
    3.6V
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    26mA
  • Max Supply Current
    35mA
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.90mm