  • ASEMB-44.000MHZ-LY-T
ASEMB-44.000MHZ-LY-T
advertisement
Manufacturer No:
ASEMB-44.000MHZ-LY-T
HK JDW NO:
5-ASEMB-44.000MHZ-LY-T
Description:
OSC MEMS 44.000MHZ CMOS SMD
Step5Bar-code shipping tag
ASEMB-44.000MHZ-LY-T
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Series
    ASEMB, Pure Silicon™
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    XO (Standard)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Supply
    1.8V~3.3V
  • Frequency
    44MHz
  • Frequency Stability
    ±10ppm
  • Function
    Standby (Power Down)
  • Base Resonator
    MEMS
  • Current - Supply (Max)
    16mA
  • Operating Supply Voltage
    3.6V
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    15μA
  • Load Capacitance
    15pF
  • Max Supply Current
    16mA
  • Height
    889μm
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.90mm
  • Length
    3.2004mm
  • Width
    2.4892mm