  • ASEMB-14.7456MHZ-LC-T
ASEMB-14.7456MHZ-LC-T
advertisement
Manufacturer No:
ASEMB-14.7456MHZ-LC-T
Manufacturer:
Abracon LLC
HK JDW NO:
5-ASEMB-14.7456MHZ-LC-T
Package:
4-SMD, No Lead
Description:
OSC MEMS 14.7456MHZ CMOS SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ASEMB-14.7456MHZ-LC-T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    XO (Standard)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Supply
    1.8V~3.3V
  • Frequency
    14.7456MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Output
    CMOS
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    MEMS
  • Current - Supply (Max)
    16mA
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    15μA
  • Max Supply Voltage
    4V
  • Min Supply Voltage
    -300mV
  • Load Capacitance
    15pF
  • Max Supply Current
    16mA
  • Height
    889μm
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.90mm
  • Length
    3.2004mm
  • Width
    2.4892mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Series
    ASEMB, Pure Silicon™
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm