  • ASEK733KLA-20B-T-DK
ASEK733KLA-20B-T-DK
advertisement
Manufacturer No:
ASEK733KLA-20B-T-DK
Manufacturer:
Allegro MicroSystems
HK JDW NO:
26-ASEK733KLA-20B-T-DK
Package:
Description:
EVAL BOARD FOR ACS733
Step5Bar-code shipping tag
ASEK733KLA-20B-T-DK
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Voltage - Supply
    4.75V~5.25V
  • Interface
    Analog
  • Utilized IC / Part
    ACS733
  • Supplied Contents
    Board(s)
  • Sensor Type
    Current Sensor
  • Sensitivity
    66mV/A
  • Sensing Range
    20A