  • ASEK718KMA-20AB-T-DK
ASEK718KMA-20AB-T-DK
advertisement
Manufacturer No:
ASEK718KMA-20AB-T-DK
Manufacturer:
Allegro MicroSystems
HK JDW NO:
26-ASEK718KMA-20AB-T-DK
Package:
Description:
EVAL BOARD FOR ACS718
Step5Bar-code shipping tag
ASEK718KMA-20AB-T-DK
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Published
    2015
  • Part Status
    Active
  • Voltage - Supply
    4.5V~5.5V
  • Interface
    Analog
  • Utilized IC / Part
    ACS718
  • Supplied Contents
    Board(s)
  • Sensor Type
    Current Sensor
  • Sensitivity
    100mV/A
  • Sensing Range
    20A