  • ASEK710LLA-25CB-T-DK
ASEK710LLA-25CB-T-DK
advertisement
Manufacturer No:
ASEK710LLA-25CB-T-DK
Manufacturer:
Allegro MicroSystems
HK JDW NO:
26-ASEK710LLA-25CB-T-DK
Package:
Description:
BOARD DEMO 710LLA-25CB SENSOR
Step5Bar-code shipping tag
ASEK710LLA-25CB-T-DK
  • Packaging
    Box
  • Published
    2007
  • Part Status
    Obsolete
  • Voltage - Supply
    3V~5.5V
  • Utilized IC / Part
    ACS710
  • Supplied Contents
    Board(s)
  • Evaluation Kit
    Yes
  • Sensor Type
    Current Sensor
  • Sensitivity
    28mV/A
  • Sensing Range
    25A
  • Sensitivity (mV/A)
    28 mV/A